برترین میوه های کم کربوهیدرات برای رژیم کتوژنیک چیست؟

به گزارش وبلاگ کشتی گیران، رژیم کتوژنیک می تواند شانس کاهش وزن را افزایش دهد اما اگر از میوه های مناسب و به اندازه مناسب استفاده نکنید، ممکن است خود را از کتو خارج نموده و کوشش های خود را برای کاهش وزن متوقف کنید. میوه ها سرشار از کربوهیدرات هستند، بنابراین ممکن است فکر کنید که شیرینی های طبیعی در رژیم غذایی مرسوم و پرچرب و کم کربوهیدرات ممنوع است.

برترین میوه های کم کربوهیدرات برای رژیم کتوژنیک چیست؟

ضروری است دوباره فکر کنید. با انتخاب مناسب، می توانید از میوه در رژیم کتوژنیک لذت ببرید. شما فقط باید خود را در خصوص میوه هایی که در فهرست غذاهای رژیمی کتو مناسب هستند، آموزش دهید و سپس در حد اعتدال از آنها لذت ببرید.

آغازگر رژیم کتوژنیک یا کتو

اول، مهم است که بدانید چگونه کتو می تواند به شما در کاهش وزن یاری کند. هدف این است که بدن خود را وارد کتوز کنید، یک حالت متابولیک طبیعی که بدن شما را مجبور می نماید تا چربی بسوزاند تا کربوهیدرات. دبورا مالکوف کوهن، متخصص تغذیه مستقر در شهر نیویورک می گوید، این امر به این علت اتفاق می افتد که در رژیم کتوژنیک معمولاً روزانه 50 گرم یا کمتر کربوهیدرات مصرف می کنید. به گفته کلینیک کلیولند، در حالی که چندین نوع رژیم کتو وجود دارد، رویکرد استاندارد این برنامه شما را ملزم می نماید که حدود 70 تا 80 درصد کالری خود را از چربی، 20 درصد از پروتئین و 5 درصد از کربوهیدرات ها دریافت کنید.

از آنجا که بعضی از میوه ها کربوهیدرات بیشتری نسبت به سایر میوه ها دارند، دانستن این که از کدام یک از آنها باید اجتناب گردد برای تسریع کاهش وزن و به دست آوردن سایر مزایای احتمالی کتو بسیار مهم است. فقط بدانید که طبق داده های دانشکده پزشکی هاروارد، آزمایشات کنترل شده طولانی مدت و تصادفی در رژیم کتو محدود است، بنابراین معلوم نیست که آیا کتو برای طولانی مدت بی خطر و موثر است یا خیر.

بعلاوه مهم است که قبل از آغاز کار این را بدانید که کتو می تواند خطرات سلامتی را برای بعضی افراد ایجاد کند، از جمله افراد مبتلا به دیابت نوع 1 و افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که از دارو استفاده می نمایند، افرادی که در معرض بیماری قلبی هستند، افرادی که مسائل کلیوی دارند. بر اساس یک آنالیز اخیر، زنان باردار یا شیرده هم در این دسته می گنجند.

توری اشمیت متخصص تغذیه مستقر در دیتون، اوهایو می گوید: برای هر کسی، صرف نظر از هرگونه مشکل زمینه ای سلامتی، به اصطلاح آنفلوآنزای کتو یک احتمال وجود دارد که بدن شما در رژیم کتوژنیک دچار گردد. اشمیت می گوید، خستگی، تحریک پذیری، سردرد و حالت تهوع همه علائم آنفلوآنزای کتو هستند. خوشبختانه آنفلوآنزای کتو فقط حدود یک تا دو هفته طول می کشد. با خیال راحت رژیم بگیرید و از تیم مراقبت های بهداشتی خود بپرسید که آیا کتو برای شما مناسب است یا خیر.

در رژیم کتوژنیک کم کربوهیدرات چه میوه هایی بخوریم؟

اگر تصمیم گرفته اید که کتو برای اهداف سلامتی شما مناسب است و می خواهید میوه را به برنامه غذایی خود اضافه کنید، میوه هایی را انتخاب کنید که کمترین میزان کربوهیدرات خالص را دارند، یعنی میزان کل کربوهیدرات موجود در یک میوه منهای فیبر آن. با توجه به وب سایت رژیم غذایی کم کربوهیدرات اتکینز، طبق محتوا (بدن نمی تواند فیبر را هضم کند). طبق وب سایت سبک زندگی سالم Ruled.me، رژیم کتو اجازه می دهد حدود 25 گرم کربوهیدرات خالص در روز دریافت کنید. متخصصان تغذیه توصیه می نمایند از میوه های زیر بهره ببرید.

1. آووکادو

آیا نمی توانید به مقدار کافی آووکادو مصرف کنید؟ شما اکنون بهانه خوبی برای خوردن بیشتر میوه سبز خامه ای دارید. بر اساس داده های وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA)، یک نصف فنجان آووکادو برش خورده تقریبا 11 گرم چربی و کمتر از 3 گرم کربوهیدرات خالص دارد. در حالی که آنها می توانند از نظر تغذیه ای به علت محتوای چربی متراکم باشند (همان وعده نصف فنجان حاوی 117 کالری است) اما کمی به اسم ساندویچ، سس سالاد یا دیپ بسیار مفید است. بعلاوه میزان زیادی فیبر (17.5 درصد ارزش روزانه یا DV) و پتاسیم (354 میلی گرم یا 7.5 درصد از احتیاج روزانه) دریافت خواهید کرد.

2. تمشک

چه آنها را به دستور غذا و کیک اضافه کنید و چه یک مشت از آنها را به صورت خام میل کنید، شاه توت و تمشک می تواند یک افزودنی عالی برای برنامه غذایی کتو شما باشد. بر اساس داده های USDA، یک وعده فنجان به سختی حاوی چربی (کمتر از نیم گرم) است و بعلاوه دارای کربوهیدرات خالص کمی است و فقط 3 گرم دارد. همان مقدار وعده تقریباً 4 گرم فیبر (13 درصد از احتیاج روزانه) و 3.5 گرم قند را ارائه می دهد. توت سیاه بعلاوه 117 میلی گرم پتاسیم، 15 میلی گرم ویتامین C و 14 میلی گرم ویتامین K را تامین می نماید. این میوه کم کالری بعلاوه یک میان وعده عالی برای کاهش وزن است که حاوی حدود 31 کالری در هر ½ فنجان است.

3. گوجه فرنگی

بعضی افراد گوجه فرنگی را با سبزیجات گروه بندی می نمایند اما گوجه فرنگی در واقع یک میوه است. بر اساس داده های USDA، یک فنجان گوجه فرنگی گیلاسی حاوی کمتر از 30 کالری است و حدود 4 گرم کربوهیدرات خالص دارد. کالری پایین آنها به علت محتوای آب زیاد آنها است اما تحقیقات نشان می دهد که گوجه فرنگی بعلاوه حاوی آنتی اکسیدان های زیادی از جمله بتا کاروتن، ویتامین C و لیکوپن است. مطالعه ژوئن 2021 منتشر شده در مجله Molecules نشان داد که لیکوپن، رنگدانه گیاهی، دارای خواص ضد سرطانی است و بعلاوه ممکن است به جلوگیری از بیماری های قلبی یاری کند.

4. ریواس

این میوه با ساقه قرمز اغلب در خارج از فصل رشد خود، از بهار تا اواسط تابستان، دیده نمی گردد اگرچه می تواند منجمد یا ترشی گردد. بر اساس داده های USDA، یک فنجان تکه شده از این محصول بیش از 2 گرم فیبر را برای 26 کالری تامین می نماید. بعلاوه دارای میزانی پروتئین، پتاسیم و ویتامین C و A می باشد که از طعم ترش میوه می توان به صورت خام، بو داده یا پوره شده در یک اسموتی کوچک و کم کربوهیدرات استفاده کرد. به گزارش MedlinePlus، فقط به یاد داشته باشید که قبل از خوردن برگ ها را جدا کنید، زیرا به علت اسید اگزالیک می توانند در مقادیر زیاد سمی باشند.

5. میوه ستاره ای

طبق گزارش USDA، کارامبولا یا میوه ستاره ای بومی آسیا است و بیشتر از ایالات متحده در آنجا رایج است. این نام به علت شکل شبیه به ستاره در هنگام برش و طعم شیرین و ترشش است و اگر از رژیم کتوژنیک استفاده می کنید و می خواهید تنوع را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، ارزش امتحان کردن را دارد. یک فنجان میوه ستاره ای مکعبی حاوی 5 گرم کربوهیدرات خالص و تقریبا 4 گرم فیبر است. بعلاوه کالری کمی دارد (حدود 40 کالری در هر فنجان) و حاوی پتاسیم و ویتامین C است.

6. رزبری

بر اساس مقاله ای که در ژوئن 2021 در International Journal of Molecular Sciences منتشر شد، این توت ها حاوی فلاونوئیدها، آنتی اکسیدان های قوی هستند که می توانند به کاهش فشار خون و ارتقای شریان های سالم یاری نموده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهند. یک فنجان تمشک تازه 64 کالری دارد اما 8 گرم فیبر دارد. بر اساس داده های USDA، کربوهیدرات خالص آن با کمی بیش از 5 گرم قند به کمتر از 7 گرم می رسد. آنها به اسم یک میان وعده یا برای تهیه جو دوسر یا ماست بسیار عالی مصرف می شوند.

7. طالبی

میزان بالای آب طالبی آن را تبدیل به خوراکی آبرسان می نماید و کالری را پایین نگه می دارد، حدود 54 کالری در هر فنجان مکعبی، بر اساس داده های USDA. اگرچه فیبر موجود در آن چیزی کمتر از 2 گرم در هر فنجان نیست و نزدیک به 13 گرم قند دارد، طالبی حاوی میزان قابل توجهی کربوهیدرات در هر وعده است که باعث می گردد در بیشتر برنامه های کتو مناسب باشد. طالبی مانند دیگر میوه های تازه سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی مانند پتاسیم، ویتامین C و A و بتاکاروتن است. یک برش از آن می تواند یک میان وعده تازه باشد یا سعی کنید میزانی از آن را به سالاد بعدی خود اضافه کنید.

8. توت فرنگی

توت فرنگی یکی دیگر از میوه های خوشمزه، شیرین و سیر نماینده است که می توانید در رژیم کتو در حد متعادل بخورید. بر اساس داده های USDA، یک فنجان توت فرنگی خرد شده حاوی بیش از 3 گرم فیبر و حدود 9 گرم کربوهیدرات خالص است. توت فرنگی با 53 کالری در هر فنجان، یک ماده کم کالری برای اضافه کردن به ماست، غلات یا اسموتی ها است. طبق مطالعه ای که در آگوست 2021 منتشر شد، توت فرنگی بعلاوه دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. آنها بعلاوه میزان زیادی آنتی اکسیدان ویتامین C ارائه می دهند.

9. هندوانه

این میوه آبدار یک راه طراوت بخش برای به دست آوردن یک میوه مناسب با کتو است، با 46 کالری در هر فنجان، بر اساس داده های USDA. مانند بقیه میوه های هم خانواده اش، این ستاره فوق فیبر نیست، اما محتوای بالای آب کالری و کربوهیدرات ها را کنترل می نماید، با کمتر از 12 گرم در فنجان و محققان در سرویس تحقیقات کشاورزی USDA اخیراً بیش از 1500 مواد شیمیایی گیاهی مفید در هندوانه از جمله آنتی اکسیدان ها و لیکوپن را شناسایی نموده اند.

10. لیمو ترش

این مرکبات و آب آن هم کتو دوست هستند، بنابراین پیش بروید و یک اسلایس یا اب آن را به آب یخ خود اضافه کنید. آب یک لیمو دارای 3 گرم کربوهیدرات و فقط حدود 11 کالری دارد. به گفته کلینیک کلیولند، با این وجود هنوز دوز ویتامین C تقویت نماینده سیستم ایمنی دریافت می کنید که یک آنتی اکسیدان است که با رادیکال های آزاد (ترکیبات مرتبط با پیری و بیماری مزمن) مبارزه می نماید و هضم سالم را تقویت می نماید.

منبع:

everydayhealth

منبع: هفت گنج

به "برترین میوه های کم کربوهیدرات برای رژیم کتوژنیک چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین میوه های کم کربوهیدرات برای رژیم کتوژنیک چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید