آشپزخانه های خانه های مختلف دنیا

به گزارش وبلاگ کشتی گیران، آشپزخانه را قلب خانه می دانند. جایی که بستر یکی از مهم ترین و لذت بخش ترین کارهای روزانه انسان است: غذا خوردن. عادتی که جدا از حیاتی بودنش تقریبا برای همه دنیا آداب مخصوص خود را دارد و بخشی از مهم ترین خاطرات ما را در خانواده، جمع دوستان و یا حتی خصوصی ترین لحظات مان رقم می زند.

آشپزخانه های خانه های مختلف دنیا

حتی با نگاهی اجمالی به این تصاویر می شود فهمید که حالا در قرن بیست و یک تفاوت چندانی با هم ندارند و خیلی از آن ها، ما و شما را یاد آشپزخانه های خودمان می اندازند. چه آشپزخانه های سنتی کشورهای منطقه خاورمیانه و چه آشپزخانه های مدرن کشورهای غربی که حالا در این عصر دنیای شده یافتن وسایل و آکسسوارهایش در کشورهای در حال توسعه دیگر سخت و غیرممکن نیست. با مجله وبلاگ کشتی گیران نگاهی به قلب خانه های کشورهای مختلف دنیا می اندازیم.

آشپزخانه در فیلیپین

شرکت کننده فیلیپینی با ارسال این عکس می گوید: من خودم غذا زیاد درست نمی کنم اما وقتی کسی برایم غذا درست می کند، ذوق می کنم و هیجان زده می شوم. خوردن غذایی که کسی وقت و عشقش را پایش گذاشته، تجربه ای شگفت انگیز است.

اردن

ندا ابو سیف می گوید: در کشور ما آشپزخانه واقعا قلب خانه است. جایی است که معجزه دور هم جمع شدن خانواده رخ می دهد، چه خانواده بزرگ باشد و چه کوچک. در واقع آشپزی با فرهنگ عرب ها عجین است و یکی از راه های نمایش محبت و مهمان نوازی.

ایتالیا

یک آشپزخانه ایتالیایی واقعی جایی است که هم غذا را در آن می پزند، هم دور میز جمع می شوند و غذا را می خورند. این دو بخش صرف غذا در یک آشپزخانه سنتی ایتالیایی هم از جدا نیست. شهر کاندلا ایتالیا

بریتانیا

بر خلاف معمول، در این تصویر می بینید که آقای خانه در حال آشپزی در آشپزخانه است.

آلمان

دور هم غذا خوردن یکی از بخش های اصلی فرهنگ آلمانی است، این هم یک نمونه دیگر از رسوم مشابه ژرمن ها و آریایی ها.

پاکستان

مثل سایر خانواده های منطقه ای که ما در آن زندگی می کنیم، مادر نقش مهمی در تپیدن قلب خانه و دور هم جمع کردن اعضای خانواده دارد. تصویری که از آشپزخانه یک خانواده پاکستانی می بینید، برای چشم هامان آشناست.

آمریکا

به لطف فیلم ها و سریال های آمریکایی و این روزها تصاویر بسیار زیادی که در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام می بینیم، همه ما دیگر با تصویر یک آشپزخانه معمول آمریکایی آشنا هستیم. این هم یک تصویر دیگر که جنیفر گریلی از تگزاس آمریکا برای پروژه قلب خانه ارسال کرده است.

سرانجام بخش آخر

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

منبع: مجله دور و نزدیک

به "آشپزخانه های خانه های مختلف دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشپزخانه های خانه های مختلف دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید