آمریکا المپیک زمستانی پکن را بایکوت دیپلماتیک کرد

به گزارش وبلاگ کشتی گیران، سخنگوی کاخ سفید بایکوت دیپلماتیک بازی های 2022 پکن را بیان کرد و گفت، آمریکا هیچ مقام دولتی را برای این بازی ها به مرکز چین اعزام نمی کند.

آمریکا المپیک زمستانی پکن را بایکوت دیپلماتیک کرد

به گزارش وبلاگ کشتی گیران، به نقل از پایگاه خبری هیل، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید به وبلاگ کشتی گیران گفت: دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا هیچ نماینده رسمی یا دیپلماتی را برای حضور در بازی های المپیک و پارالمپیک زمستانی 2022 پکن اعزام نمی کند و علتش هم ارتکاب نسل کشی و جرایم علیه بشریت در سین کیانگ و سایر نقض های حقوق بشری است.

وی ادامه داد: وزرشکاران تیم آمریکا حمایت کامل ما را دارند و ما 100 در صد از خانه از آنها حمایت می کنیم. همانطور که بایدن به شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین گفته، دفاع از حقوق بشر در ژنتیک (دی ان ای) آمریکایی ها است. ما تعهدی اساسی به ترویج حقوق بشر داریم، به شدت از این موقعیت خود دفاع می کنیم و به اقداماتی برای پیشبرد حقوق بشر در چین و فراتر از آن ادامه خواهیم داد.

سخنگوی کاخ سفید بعلاوه در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا آمریکا وزرشکارانش را از بازی ها خارج نمی کند، گفت: فکر نمی کنم که این اقدام درستی برای جریمه کردن ورزشکارانی باشد که تمرین نموده اند و برای این لحظه آماده شده اند. ما با اعزام نکردن یک هیات رسمی از ایالات متحده پیغام روشنی برای دولت چین ارسال می کنیم. کاخ سفید متحدانش را از این تصمیم مطلع نموده اما تصمیم را بر عهده آنها گذاشته که می خواهند این بازی ها را بایکوت نمایند یا خیر.

وی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات احتمالی از سوی وزارت خارجه چین نیز گفت: در این باره اطلاعی ندارم. نظر ما این است که این روش درستی برای مشاهده یا چارچوب بندی رابطه بین ما و چین نیست. دیدگاه ما این است که همکاری در موضوعات فراملی به نفع ما نیست، این یک معامله نیست و چین باید در خصوص مسائل جامعه جهانی اقدام کند.

جن ساکی درباره اینکه آیا یک بایکوت دیپلماتیک برای این مساله کافی است نیز گفت: این خاتمه نگرانی هایی نیست که واشنگتن در خصوص نقض حقوق بشر در چین مطرح خواهد نمود. این تنها پیغامی است برای دولت پکن که با توجه به این نقض های حقوق بشری ما نمی توانیم به صورت معمول با چین ارتباط داشته باشیم.

ماه گذشته میلادی، بایدن گفته بود که بایکوت بازی های المپیک پکن مساله ای است که مدنظر دارد. در آن موقع، کاخ سفید گفته بود که درباره یکسری مسائل در چین از جمله نقض های حقوق بشری نگران است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آمریکا المپیک زمستانی پکن را بایکوت دیپلماتیک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا المپیک زمستانی پکن را بایکوت دیپلماتیک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید